15. února 2019

Investory láká nové bydlení. Pomáhají lidem šetřit

Lukáš Zelený

Hranice čtrnácti tisíc pokořena. Zainvestováno více než 100 milionů korun. Nejvíce peněz vložili naši investoři do příběhů o novém bydlení, těsně v závěsu byly půjčky na auto a refinancování.

Nový rok přinesl hned v prvním měsíci rekord. Poprvé v historii bylo za jeden měsíc aktivních více než čtrnáct tisíc investorů. Nejaktivnější investoři byli už tradičně z Prahy, přes tisíc investorů se našlo i v Jihomoravském, Moravskoslezském a Středočeském kraji.

Nejaktivnější investoři byli už tradičně z Prahy

Stále více investorů se snaží vybudovat silné portfolio, se kterým by případná ekonomická krize neměla výrazně zahýbat. Konkrétně čtyřista sedmdesát investorů v lednu překročilo hranici 122 participací. Celkově se tak přes tuto hranici dostalo téměř 7 500 investorů.

Silné portfolio – to se snaží vybudovat stále více investorů

V novém roce investory lákaly na Tržišti nejvíce příběhy, které se týkaly bydlení, kam investovali téměř 30 milionů korun.

Nejvíce peněz vložili investoři do příběhů o novém bydlení

Investoři v průměru v lednu investovali téměř čtyřista korun. Na vrcholu skončili investoři ze Zlína, naopak nejmenší průměrná investice byla v Olomouckém kraji.

První měsíc úspěšně skončil a jsme rádi, že investoři dokázali investovat do půjček více než 100 milionů korun. Únor má sice méně dní, věříme však, že investoři se lednové částce minimálně vyrovnají. Pokud chcete zhodnotit své peníze a nechat je slušně vydělávat, můžete se stát třeba rentiérem na Zonky.

Sdílet článek