15. února 2019

Investory láká nové bydlení. Pomáhají lidem šetřit

Lukáš Zelený

Hranice čtrnácti tisíc pokořena. Zainvestováno více než 100 milionů korun. Nejvíce peněz vložili naši investoři do příběhů o novém bydlení, těsně v závěsu byly půjčky na auto a refinancování.

Nový rok přinesl hned v prvním měsíci rekord. Poprvé v historii bylo za jeden měsíc aktivních více než čtrnáct tisíc investorů. Nejaktivnější investoři byli už tradičně z Prahy, přes tisíc investorů se našlo i v Jihomoravském, Moravskoslezském a Středočeském kraji.

Nejaktivnější investoři byli už tradičně z Prahy

Stále více investorů se snaží vybudovat silné portfolio, se kterým by případná ekonomická krize neměla výrazně zahýbat. Konkrétně čtyřista sedmdesát investorů v lednu překročilo hranici 122 participací. Celkově se tak přes tuto hranici dostalo téměř 7 500 investorů.

Silné portfolio – to se snaží vybudovat stále více investorů

V novém roce investory lákaly na Tržišti nejvíce příběhy, které se týkaly bydlení, kam investovali téměř 30 milionů korun.

Nejvíce peněz vložili investoři do příběhů o novém bydlení

Investoři v průměru v lednu investovali téměř čtyřista korun. Na vrcholu skončili investoři ze Zlína, naopak nejmenší průměrná investice byla v Olomouckém kraji.

První měsíc úspěšně skončil a jsme rádi, že investoři dokázali za investovat více než 100 milionů korun. Únor má sice méně dní, věříme však, že investoři se lednové částce minimálně vyrovnají.

Sdílet článek