včera, 4. ledna 2018

Jak se finančně vzdělávat zdarma a online

Ondřej Bíba

Nejlepší investiční rozhodnutí, jaké můžete udělat, je investovat sami do sebe a do svého finančního vzdělání. Nic při tom neriskujete a nestojí vás to žádné peníze. Většinu kurzů navíc snadno zvládnete online z pohodlí domova.

Vzdělávání funguje stejně jako investování

Vzdělávání má podobné základní principy jako investování. Při investování obětujete část současné spotřeby s tím, že v budoucnu budete moci těžit z dodatečných výnosů. Vzdělávání funguje podobně – v zásadě obětujete část svého současného volného času za to, abyste se v budoucnu měli lépe – v tomto případě budete profitovat a užívat si výhod z nabytých znalostí.

5 výhod finančního vzdělání

Proč je finanční vzdělání tak výhodné? Podívejme se na pět důvodů:

  • nabyté znalosti vám nikdo nesebere
  • jejich výhody budete čerpat po zbytek života
  • novými znalostmi navyšujete svůj osobní potenciál
  • získáváte na vyšší tržní hodnotě pro budoucí zaměstnavatele
  • budete schopni samostatně a efektivně spravovat vlastní finance

Podobných výhod by šlo najít jistě více, ale jsou zde také nějaké nevýhody? To jedinou a zároveň i odpovědí na otázku, proč se více lidí finančně nevzdělává, je nutný čas a úsilí, které musíte vynaložit. To je vše. Žádné další „nevýhody“ zde nejsou. Pokud budete namítat, že vzdělávání v oblasti financí stojí spoustu peněz, i tuto obavu už dnes můžete pustit z hlavy.

Finanční kurzy zdarma

Asi se nebudete divit, že v dnešní digitální době jsou mnohé kurzy v oblasti financí dostupné online a navíc zdarma.

Společnost Seduo.cz nabízí zdarma řadu kurzů, které můžete absolvovat z pohodlí vašeho domova. Z oblasti financí si můžete vybrat třeba mezi Finanční a investiční gramotností nebo kurzem Obchodního myšlení.

Různé semináře a webináře o investování nabízí také finanční poradenské společnosti. Většinou jsou zdarma a dozvíte se na nich třeba o základech investování na burze. Kurzy investování pro začátečníky i pokročilé nabízí třeba firma Cyrrus.

Pokud ovládáte angličtinu

Pokud zvládnete číst anglicky, otevírá se pro vás další široká škála finančních kurzů. Zcela zdarma můžete například absolvovat úvodní kurz Principů ekonomie na slavné Stanfordské univerzitě. Zapíšete se online a pak již jen sledujete video přednášky v čase, který si sami určíte.

Pokud nechcete strávit u kurzu tolik času, kratší alternativu (ale také zdarma) nabízí třeba server Udemy. Během hodiny a půl zde můžete absolvovat Kurz investování do akcií pro začátečníky. Vše je navíc přístupné i přes mobil a po dokončení kurzu dostanete certifikát o jeho absolvování.

Investovat na Zonky je snadné. Základní informace naleznete v často kladených dotazech a na webu, a pokud se chcete dále vzdělávat, můžete začít třeba čtením článků na Zonky Times. Investovat navíc můžete již od 200 Kč, tak proč to nezkusit?

 

 

Sdílet článek