19. února 2019

Jak si hravě poradit s refinancováním?

Petra Zápotočná

Refinancování je spolehlivá metoda, jak můžete splácet výhodněji. Dnes jsou podmínky a nabídky refinancování díky rychlosti a pohodlnosti procesu vůči lidem mnohem přívětivější. Vše už obvykle probíhá online a bez zbytečné administrace. Ve výsledku mají lidé možnost díky refinancování ušetřit tisíce korun.

Co je refinancování?

Pro někoho mohou být ekonomické pojmy, jako je například právě refinancování, španělskou vesnicí. Přesto může být znalost refinancování být užitečná, zvlášť pokud se trápíte s půjčkou a nevýhodnými splátkami. Jestliže je to i váš případ, budou se vám informace o refinancování zcela určitě hodit. Refinancování půjčky prakticky znamená splácení dosavadního úvěru s novým úvěrem, který obvykle nabízí lepší podmínky splácení.

Výhody refinancování

Mezi refinancováním dříve a teď je velký rozdíl, který spočívá především v pohodlnosti.

  • Ušetření peněz

To je vlastně důvod, proč lidé vůbec do refinancování jdou. Úroková sazba se stále drží velmi nízko, a tak můžete každý měsíc ušetřit stovky až tisíce korun.

  • Žádné papírování

Chození do banky spojené s konzultacemi a papírováním už je dávno passé. Dneska je pro všechny jednodušší a efektivnější dělat vše online. Stačí, když si vyberete, u koho chcete refinancovat, a poté již doložíte osobní doklady, podepíšete smlouvu, a to bez zbytečných pochůzek a čekání v bance.

Chození do banky spojené s konzultacemi a papírováním už je dávno passé.
  • Srovnávání výhodnosti

Není pravda, že všude je to stejné a že vás všichni chtějí dostat na hůl. Naopak je dnešní refinancování poměrně rozmanité. Zároveň si opět můžete ušetřit chození po bankách a zjišťování nejvýhodnějšího úroku. Stačí využít srovnávače půjček, kde se můžete přesvědčit, u koho se refinancovat vyplatí nejvíce.

  • Rychlost procesu

Téměř vše je dnes online a to má dopad i na rychlost samotného vyřízení půjčky. Například takové zřízení je hotové jen za pár minut. Lidé se často ptají, kdy budou mít k dispozici půjčené peníze. U každého je to trošku jinak, ale na Zonky můžete mít peníze už za několik minut od schválení nabídky na účtu.

Refinancování na Zonky

Pokud zvažujete refinancování na Zonky, všechny výše zmíněné výhody jsou samozřejmostí. Půjčit si můžete od 20 000 do 750 000 korun na dobu půl roku až sedmi let. Další výhodou u Zonky je to, že si můžete půjčit bez ručitele a bez zástavy.

Stačí, když si spočítáte nezávaznou nabídku, kde si nastavíte, kolik byste si chtěli půjčit a kolik byste byli ochotní splácet. Automaticky se vám poté zobrazí doba splácení, RPSN a částka, o kterou půjčku přeplatíte.

Refinancování půjček může být opravdu dobrou volbou, pokud chcete najít chytré řešení, jak si zpříjemnit splácení.

Sdílet článek