28. února 2019

Když chcete být jinde, můžete se spolehnout na Liftago

Michaela Brodecká

Liftago je česká přepravní platforma a mobilní taxi aplikace, pomocí které si vyberete, jaký licencovaný řidič a auto vás odvezou. Liftago nyní jezdí ve většině českých krajských měst, Bratislavě a brzy chystá své služby spustit i v dalších městech.

Co pro vás osobně znamenají technologie?

Technologie jsou lepší a lepší nástroje na řešení problémů, výzev či překážek. Jsou perfektním sluhou, ale často špatným pánem.

Jak byste definoval slovo inovace?

Je to novátorské řešení. Je to taky nastavení mysli a schopnost na posté zkusit něco, co x lidí před tím vzdalo.

Jsou Češi technologicky napřed, nebo pozadu proti ostatním státům?

Nemyslím, že jsme napřed, máme ale dobrý mix pracovitosti a kreativity, který by nám být napřed umožňoval, kdybychom se zároveň nepodceňovali.

Liftago nyní jezdí ve většině českých krajských měst, Bratislavě a brzy chystá své služby spustit i v dalších městech.

Co byla nejdůležitější věc, kterou si firma pod vaším vedením prošla?

Důvěrou od společníků, zejména Juraje Atlase, po kterém vedení přejímám a bez jehož práce by to možné nebylo. Také dokreslením cesty k dlouhodobé vizi. Liftago je tu pro budoucnost mobility, kterou čeká hodně změn. Těžké je vytrvat a týmu ukazovat a popisovat cestu, byť vždy nemusí vypadat tak jasně jako vám u kormidla.

Jaké cíle a sny máte spojené s vaší firmou?

Nejsou to tolik sny jako spíš budoucí realita 🙂 Liftago bude mít pozitivní vliv na kvalitu služeb přepravy u nás, ale během příštích let i v zahraničí. Dokážeme, že digitální platforma mobility může fungovat udržitelně a synergicky se svými okolím navzdory silné a kultivovat nejen taxislužbu, ale celou dopravní situaci ve městech. Půjdeme jako firma také příkladem v tom, jak se v podnikatelském prostředí chováme.

Ondřej Krátký, spoluzakladatel a CEO Liftago

Sdílet článek