9. listopadu 2016

Nuda v Brně? Nehrozí!

Profilový obrázek

Několik měsíců Zonkymu psali klienti, fanoušci, ale hlavně investoři, kteří měli zájem setkat se jinde než v Praze. Tak se Zonky sbalil a vyrazil na Moravu, konkrétně do Brna.

Sešli jsme se v Impact Hubu, co-workingovém prostoru nabitém lidmi na volné noze a nadšenými mladými podnikateli. Jak to tak bývá, Zonky se během chvilky stal hlavní atrakcí celého prostoru.

Celé setkání otevřela krátkým povídáním ředitelka Zonkyho, Lucie Tvarůžková.

Návštěvníky nechala nahlédnout pod pokličku celé služby a seznámila je s plány do budoucna. A co že nás čeká? Hlavně by to měl být růst – pořádné našlápnutí marketingu a ukrojení většího dílu na českém trhu. Lucie se ale na vše dívá velmi realisticky, a proto mimo jiné také zmínila, jak celý Zonkyho tým stále bojuje s předsudky lidí ohledně půjčování peněz.

Vzestup Zonkyho přináší také řadu povinností a jednou z nich je i nový typ licence od ČNB, kdy bude nutné vytvořit Zonkyho jasnou organizační strukturu. Celý tým proto čeká doplnění znalostí z oblasti financí a nevyhneme se ani náročnějším reportům. Možná to zní lákavě, začít budovat klasickou firemní strukturu, kterou znáte z korporátu, jenže: Když chcete vést službu, která bude jiná než ostatní, nedosáhnete toho tím, že ji postavíte stejně jako ostatní.  zdůraznila Lucie.

Následná diskuze byla zaměřena převážně na investování na Zonky. Investoři se ptali na detaily ohledně Zonkyho budoucnosti, a také padlo několik návrhů na vylepšení služby. Následně se mezi investory dokonce rozpoutala vášnivá debata, kterou Lucie sledovala se spokojeným a trochu pobaveným úsměvem 🙂

Došlo i na konkrétní okolnosti investování. Lucie například přiznala, že s tržištěm je třeba dále pracovat a vymýšlet způsoby, jak investování zpříjemnit a dát příběhům prostor, který si zaslouží. Kromě jiného chceme dostat na tržiště co nejvíce půjček a právě k tomu slouží rozsáhlá reklamní kampaň, do které jsme v poslední době vložili všechny své síly. Kampaň je postavená na refinancování, které vnímáme jako tu nejsmysluplnější půjčku ze všech.

Po 2 hodinách skončila hlavní část diskuse a investoři si pak mohli popovídat mezi sebou a ostatními členy Zonkyho týmu.

Pokud jste setkání nestihli a chtěli byste se na cokoli zeptat, kdykoli nám napište nebo zavolejte. 🙂

Sdílet článek