9. srpna 2016

Topíte se v mikropůjčkách? Zonky pomáhá od půjček s nesmyslným úrokem

Profilový obrázek

Jestli se váš život pohybuje od jedné krátkodobé půjčky ke druhé, je tohle článek, který byste určitě měli dočíst.

Zonky (www.zonky.cz) – službu, kde lidé půjčují lidem – jsme založili proto, abychom změnili způsob půjčování peněz v Česku. Zlevnili, zlidštili, zprůhlednili.

Ale musíme se přiznat: Nebyli jsme připraveni na to, co všechno to znamená.

Netušili jsme například, kolik lidi v Česku se topí v malých krátkodobých půjčkách – říká se jim mikropůjčky nebo půjčky před výplatou. Ne všechny jsou tak přátelské, jak se tváří. A když si špatně vyberete tu první, může se vám relativně rychle stát, že si další berete už jen proto, abyste dokázali splatit nebo prodloužit ty předchozí….

Ze začátku jsme všechny lidi, kteří měli příliš mnoho mikropůjček, odmítali. Upřímně jsme moc nevěděli, co si s tím počít. Jenže když to se změnou způsobu půjčování peněz myslíte vážně, nemůžete před fenoménem krátkodobých půjček zavírat oči.

A tak jsme to zkusili. Pomalu a opatrně. Začali jsme mezi zájemci o Zonky vybírat lidi, kteří do zákeřných mikropůjček s nesmyslným úrokem zahučeli v podstatě nešťastnou náhodou – většinou kvůli nečekanému výpadku příjmu, nemoci, rozvodu… Třeba když ženy zůstaly na výchovu dětí samy.

Sejdeme se s nimi a probereme jejich situaci. A pokud vidíme opravdu upřímnou snahu ji řešit, dáme všechny jejich mikropůjčky na jednu hromadu, půjčíme jim na jejich doplacení, a oni pak splácí jednu jedinou splátku s daleko příznivějším úrokem na Zonky (www.zonky.cz). Pro řadu těch lidí to – bez přehánění – znamená, že můžou zase začít normálně žít.

Teď bychom rádi tuhle možnost nabídli i lidem, kteří třeba dosud o Zonky nemají ani tušení. Neslibujeme, že dokážeme pomoct všem. Ale jste-li slušní lidé, nikdy jste neměli se splácením svých dluhů problém a do mikropůjček jste se zamotali nešťastnou náhodou, kterou nám dokážete vysvětlit, uděláme všechno proto, abychom vám pomoci zkusili.

Máte-li zájem to vyzkoušet, napište mi váš příběh na email lucie.tvaruzkova@zonky.cz a do předmětu napište Druhá šance. Zajímá nás váš příběh bez příkras a se vším všudy – tedy jaká je vaše současná situace, jak jste se do ní dostali, kolik půjček a v jaké výši máte. A také to, jak je zvládáte splácet.

Rozhodně nechceme vzbuzovat přehnanou naději, řadě z vás možná bohužel pomoct nedokážeme. Ale slibujeme, že nad žádným příběhem, který se k nám dostane, nemávneme rukou a každým se budeme zabývat.

A pokud se o své první mikropůjčce teprve rozhodujete, dělejte to opravdu pečlivě – ne všechny jsou zákeřné a nebezpečné, v kvalitě je ale opravdu velký rozdíl. Dobrý přehled najdete na většině velkých zpravodajských serverů.

Máte drahé půjčky, kontokorenty nebo kreditky? A chcete je zlevnit?
button-chcitozlevnit-02

Sdílet článek