17. srpna 2018

Zonky je v P2P daňový unikát

Lukáš Zelený

Výnos = daň. Jinak tomu není ani při investování na Zonky. Investoři musí každoročně odevzdat svá daňová přiznání rozšířená o informace, jak se jim vedlo v investorském světě. Zákony bereme vážně a daním věnujeme velkou pozornost.

I ve světě peer-to-peer (P2P) se platí daně. V Zonky dobře víme, že pravidla se musí dodržovat, a tak jsme se už na začátku roku obrátili na Generální finanční ředitelství (GFŘ), aby pro nás a naše investory speciálně připravili stanovisko, jak danit výnosy.

Čtěte také: ,,Mobilní aplikace nabízí nové funkcionality“ ⇒

Objevily se zprávy v médiích, že svět P2P se snaží obejít daně. Ale tak to nevnímáme a nikdy to tak nebude. Alespoň u nás na Zonky. I to dělá naši službu výjimečnou. Jsme tak jediná P2P platforma, která o daních otevřeně mluví a své zákazníky informuje o tom, co musí udělat, aby plnili zákony ČR.

Všem investorům a investorkám posíláme v průběhu roku co nejvíce informací k daňovému přiznání, aby ve chvíli, kdy je čas odevzdat přiznání, byli v obraze.

Každý investor tak má k dispozici dokument s přehledem a stavem svých investic, který slouží jako podklad pro daňové přiznání. Stačí se v investorském profilu podívat v sekci „Můj profil“ na záložku „Informace k daním“, kde je možné exportovat přehled investic, poplatků a příjmů za předchozí rok.

Sdílet článek