Rozhovory

Rozhovory

Když vlastní zkušenost změní život

avatarUrl

Zonky

11. 6. 2019

ArticlePictureDetail

Nejkrásnější slova ženy jsou prý: „Oběd je na stole.“ Radana Prosecká z Bělé pod Pradědem se s tímto tvrzením…

Nejkrásnější slova ženy jsou prý: „Oběd je na stole.“ Radana Prosecká z Bělé pod Pradědem se s tímto tvrzením ztotožňuje, proto otevírá v centru města prostory, které zdravě pečují o hladová břicha. A poradí třeba i s informacemi Zonky.

V Olomouckém kraji, kousek pod Pradědem, leží malá obec Bělá pod Pradědem. O tom, že se jedná o kraj plný zeleně, hor a čerstvého vzduchu, není třeba ani mluvit. Jeseníky jsou zajisté pokladem naší země. A žijí tu lidé, kterým nejsou lhostejné životy ostatních. Mezi ně bezesporu patří i Radana, která se jednoho dne doma při přípravě čerstvé šťávy z ovoce rozhodla, že si otevře vlastní podnik.

Když to takhle řekneš, tak se tomu musím smát. Ale máš pravdu. Skutečně to byl takový náhlý impulz. Proč ne? Znělo mi tenkrát hlavou. Vždyť jídlo a nápoje tvoří jednu z nejdůležitějších částí našeho života. Sama s tím mám velkou zkušenost. Jedno vážnější onemocnění a  těhotenství a bylo. Věděla jsem, že musím věci dělat jinak. A že začnu u stravy. No a pak už to nějak šlo samo. K vlastnímu podniku mě vedl také fakt, že to vše funguje a já se o to chci podělit s ostatními. Chci pomáhat lidem vést zdravější život, protože vede ke spoustě změnám v jejich životě. A to nejen v jídle.

Nejlepší je podle mě vlastní zkušenost. Když si totiž na věci přijdeš sama, vyzkoušíš je, tak pak nejlépe můžeš poradit. Mně se na tobě líbí i fakt, že si plně uvědomuješ, že lidem ukazuješ jen nějaké možnosti a oni si pak musí sami přijít na to, co a jak jim funguje.

Přesně. Budu ráda, když lidé sami přijdou, navštíví moji prodejnu, aby ochutnali něco nového. Něco, co ještě nejedli nebo nepili. Aby si rozšířili jídelníček o další chutě a recepty. Sortiment se skládá převážně z čerstvých ovocných šťáv a smoothie. Dále pak raw svačin, raw dortů a jiných zdravých zákusků a ovocných a zeleninových salátů. No, mám toho celkem dost a těším se, že se v oboru budu stále zlepšovat a objevovat nové. Složitější to bude s časem. Čerstvé potraviny, a tedy i jídla, jsou totiž nekompromisní.

Radano, obdivuju tě. Jsi tu na vše sama. Ale jak říkáš, když se chce, tak jde vše. I se získáním těchto prostorů… To jsi také chtěla, že?

Jsem tu zatím sama, to je pravda. Chci být svým pánem. Dát věci do chodu a po čase oslovit nějakého parťáka na stejné vlně. To vše ale ukáže čas. Co se týče prostorů, tak to bylo tak, že jsem hledala na internetu a domluvila si schůzku s realitní makléřkou. Byl mi nabídnut prostor, který mě přímo vyděsil – špatné topení, uvnitř spousta práce, nepřístupné toalety a spousta jiných věcí. Tehdy mi došlo, že možná nebude tak lehké něco najít. Pak jsem šla ale s dcerou do oblíbené pizzerie, kde jsem si připomněla prostor jedné mé známé. Měla tam tehdy kadeřnictví. Ale i tak jsem jí zavolala, že by se mi její prostor moc líbil, protože jsme se o něm spolu asi tak před rokem bavily. Řekla mi, že je volný, protože se kadeřnictví stěhuje do většího. Měla jsem velkou radost. Prostor byl dost poupravený, o to méně práce na mě zbylo.

Nemusela jsi moc věcí upravovat a investovat příliš do rekonstrukce. To je fajn, ale i tak jsi využila služby Zonky. Na co jsi peníze od investorů potřebovala?

No, sice jsem nemusela bourat a dělat velkou rekonstrukci, ale jistě chápeš, že kadeřnictví má jiné vybavení než prodejna. Chtěla jsem, aby to tu bylo menší a hlavně útulné. Jako když přijdeš k někomu domů na návštěvu. Je zde velká kuchyňská linka, bar s posezením a také pohovka. Největší radost mám právě z té kuchyňské linky. Je na míru a přesně podle mého přání. Je to takové mé království. No a na toto vše jsem si půjčila a moc tímto děkuji všem investorům, bez kterých by má prodejna čerstvých potravin nebyla.


sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013