O penězích

Největší mýty o refinancování

avatarUrl

Zonky

10. 10. 2017

ArticlePictureDetail

V bance řeknou jednu věc, my pak ale od přátel zjistíme, že je to trochu jinak. Máme v tom zmatek a nevíme,…

V bance řeknou jednu věc, my pak ale od přátel zjistíme, že je to trochu jinak. Máme v tom zmatek a nevíme, co si myslet. Kdo je na naší straně? Kde je pravda? Pomůžeme vám ji najít.

Text: Tereza Sládková

V České republice má půjčku téměř polovina lidí. Ne každá půjčka je však výhodná, proto se vyplatí ji refinancovat. Zajistíte si tím výhodnější podmínky, tedy ušetříte až několik tisíc.

Je to jednoduché. Jen je třeba se trochu o své půjčky zajímat, ptát se a nenechat se odradit žádnými mýty. A jaké mýty o refinancování banky a další finanční instituce zjistily?

Refinancování je přespolní běh

Taky jste slyšeli, že pokud si budete chtít zajistit pro vás výhodnější podmínky, budete muset oběhnout všechny možné banky ve městě? Vůbec. Seďte pěkně doma a pomocí internetu si na webu banky zjistěte vše potřebné.

 Existují i různé srovnávače půjček, které vás mohou nasměrovat k výhodnějším podmínkám.

Pro vás je nejvíce důležité si kontrolovat výši měsíční splátky, tedy kolik budete měsíčně posílat peněz. Určitě porovnávejte především pomocí roční procentní sazby nákladů (RPSN). Díky RPSN lépe vyhodnotíte, zda se vám půjčka vyplatí. Výsledné číslo nám řekne, jak je půjčka drahá. Vždy si ohlídejte, že přesně víte, kolik ve finále za půjčení zaplatíte.

Na Zonky vám spočítáme nezávaznou nabídku a vy se rozhodnete, zda vám vyhovuje.

Hora papírování jménem půjčka

K vyřízení je potřeba tisíce a jeden papír. Opět vůbec. Papírování už vyšlo z módy, a proto mnoho institucí „jede“ pouze online. Většinou je k vyřízení třeba jen pár dokladů, jako například doložení výše vašeho příjmu, doklad totožnosti apod. Tomu ale přece neříkáme hora. Nenechte se tímto pojmem odradit.

Úroková sazba je zamrzlá jako ledovec

Pokud vám toto někdo sdělí, vezměte rychle nohy na ramena a ven. Úrokové sazby se totiž za posledních pár let rapidně snížily, a jsou tedy v pohybu. Proto je dnes poměrně jednoduché zajistit si pomocí refinancování výhodnější podmínky než před lety.

 Je třeba si jen dávat pozor jak na výši úrokové sazby, RPSN, výši měsíční splátky, výši celkové částky, kterou ve finále zaplatíte, tak na další (skryté) poplatky.

Těmi nejznámějšími jsou např. povinné poplatky za pojištění půjčky, její zřízení nebo také za poskytnutí výpisů z půjčky, třeba i skrze SMS. To vše můžete platit.

O dům dál je to stejné

Kdyby to tak bylo, bylo by tolik institucí, které půjčují? Ne. Je třeba si jen dávat pozor a nedat na pofiderní nabídky z reklam, ale skutečně si ohlídat výše zmíněné ukazatele.

Pokud vám bude nabídnuta možnost předčasného splacení půjčky zdarma, je to také obrovský bonus, který je třeba brát v potaz při rozhodování. Každému vyhovuje něco jiného, proto je dobré najít si přesně to, co vyhovuje vám osobně.

Na Zonky si půjčujete peníze výhodně přímo od lidí. Více než 40 % ze všech půjček bylo právě na refinancování. Refinancujte i vy bez mýtů na Zonky a ušetřete své peníze.

 

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Když si na Zonky půjčíte 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně na 60 měsíců, budete mít pravidelné splátky 3 030 Kč a poslední splátku 2 968,38 Kč. Protože jednorázový poplatek jsou vždy 2 % z výše půjčky, zaplatíte v tomto případě 3 000 Kč. Ty se vám rozpočítají do prvních 3 splátek. Výsledná RPSN tak bude 8,11 % a celkem zaplatíte 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013