11. září 2018

Superinvestor Camoch doporučuje: Lepší je začít s malými částkami

Lukáš Zelený

Patří mezi 20 000 investorů na Zonky. V posledních měsících se stal dokonce Superinvestorem. A nový status si jen pochvaluje. V losování byl mezi šťastlivci, a tak jsme do jeho investorské peněženky poslali výhru v podobě investorského kreditu. Řeč je o investorovi s přezdívkou Camoch.

„Jsem rád, že jsem objevil tuhle příležitost, a i do budoucna budu v investování pokračovat. Zatím mám jen pozitivní zkušenosti,“ popisuje Camoch své dosavadní působení. Zonky si oblíbil, jak sám tvrdí, díky transparentnosti.

Líbí se mi dostatečné množství informací. Při investování se totiž dívám jak na rating, který má daná příležitost přidělený, tak příběh, který lidé píšou.

Na odpověď, jaké slabiny u nás na Zonky vidí, odpověděl po delší době, ale o to více nás potěšil. „Přemýšlím, ale na nic nepřicházím. V poslední době se mi nejvíce líbí nová mobilní aplikace, která je hodně dobrá,“ dodává Camoch.

Čtěte také: ,,Hledání cest ke spokojenosti v P2P“ ⇒

Spokojen je i s fungováním riskového oddělení na Zonky. I z toho vyplývá jeho doporučení pro ty, kteří s investováním zrovna začali nebo teprve začnou. „Je to jednoduché, doporučil bych jim, aby to dělali jako já,“ říká s úsměvem a vážněji doplňuje: „Při investování poslouchám různá doporučení a rady, které jdou přímo ze Zonky. Snažím se tak rozložit své investice do všech ratingů. Jak těch rizikových, tak těch nejméně rizikových. A určitě je lepší ze začátku investovat menší částky.“

Sdílet článek