16. října 2018

Zonky zařadilo na vyšší rychlost

Lukáš Zelený

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už mluvit nemusíme. O tom, že jsme zkrátili dobu vyřízení poptávky a připsání peněz na účet, mluvit budeme nahlas. Jde o revoluční novinku, kterou ocení všichni, kteří si chtějí půjčit, i investoři.

Rychlost je v dnešní hektické době důležitá. Abychom udrželi krok s konkurencí, museli jsme zrychlit. Proto přichází dvě novinky, o kterých jsme se už zmínili na říjnovém workshopu.

O jaké novinky jde?

1. Multicash neboli online transakce

Přecházíme na online zpracování bankovních transakcí u pěti největších českých bank. To v praxi znamená, že pokud má náš zákazník, který si chce půjčit, otevřený účet u Monety, Komerční banky, České spořitelny, Raiffeisenbank nebo ČSOB, získá finanční prostředky ze Zonky na svůj účet prakticky okamžitě po zadání bankovního příkazu od nás.

V současné chvíli je tato funkce už v provozu pro banku Moneta, Českou spořitelnu a ČSOB.

Další banky na sebe nenechají dlouho čekat, a tak převod peněz bude opravdu raketově rychlý.

Novinku zaznamenají brzy i investoři, pro které budeme novou funkci implementovat hned po dokončení části pro zákazníky, kteří poptávají půjčku.

Čtěte také: ,,Díky půjčkám mezi lidmi
vznikla kniha podnikatelských příběhů“
 ⇒

,,Kniha by nevznikla bez lidí, kteří do půjček investovali své peníze a pomohli tak k realizaci podnikatelských snů.“

2. Fastcash neboli peníze za pár minut

Do dnešního dne trvalo až dva dny, než se půjčka na Tržišti zafinancovala a my jsme mohli odeslat zákazníkovi peníze. Celkový čas získání prostředků, který začíná poptávkou a končí načerpáním peněz na účet zákazníka, nebyl konkurenceschopný. Řada potenciálních zákazníků tak dávala stále přednost bankám. To si zasloužilo radikální změnu.

Teď přichází změna. Po podpisu smlouvy provedeme automatizované kontroly před odesláním peněz, a pokud nenajdeme žádný problém, peníze odešleme zákazníkovi z vlastních prostředků. Následně se půjčka objeví na Tržišti k investování pro vás.

Pro investory se tak na principu obchodování nezmění vůbec nic.

Tím, že do půjčky vložíme nejdříve svoje vlastní peníze, dáváme jasně najevo, jak pevně si stojíme za svým risk managementem.

Naši zákazníci tak nebudou muset čekat na to, až se půjčka kompletně zafinancuje na Tržišti. Peníze budou mít na svém účtu daleko dříve. Pokud budeme moci zákazníkovi poslat peníze online, přinese to opravdu dramatické zrychlení celého procesu načerpání půjčky.

Sdílet článek